054-4802307  טלפון   
 
 
הפקת אירועים   דיג'י בושביט   ייצוג אמנים
המלצה חמה
 
 


strip


IDAN K & THE MOVEMENT OF RHYTHM
COSMIC LOVE FOUNDATION


IDAN K & The Movement of Rythem
Cosmic Love Foundation

 

אלבום: COSMIC LOVE FOUNDATION (יסוד האהבה הקוסמית)

יוצר :  IDAN K & THE MOVEMENT OF RYHTHEM (עידן K ותנועת הקצב)

לייבל: BOOXA

שנת הוצאה: 2010

 

נתחיל ב"יסודות האהבה הקוסמית" שם שעלול לרמוז על חיבה יתרה של האמן לניו אייג' ונטייה ליצירה אזוטרית, אך אל תטעו ידידיי, עידן ק ותנועת הקצב מלוטשים כיהלום וחדים כתער ומעבירים למאזינים ולצופים את עיקרי תורתם כבר מהביט הראשון: קצב, שמחה וקרנבל.

למען הגילוי הנאות הייתה לי הזכות לקחת חלק בהפקה של ההופעה האחרונה של עידן ק ותנועת הקצב בבארבי ת"א ולאחר הופעה בוערת אש ומשמחת עד העצם, להלן רשמיי:

לו הייתי מתבקש להגדיר את האלבום הייתי מתייק אותו במגירת "מוסיקה לשטיפת כלים" (או את הבית בכלל) ולמה?!... ובכן, זו המגירה השמחה והאנרגטית ביותר שלי, זו אשר תגרום לי לשטוף משקע כוס קפה שחור שעמד שבוע בשמש אוגוסט ארצ-ישראלית יוקדת ועוד בחיוך! אגב נענוע בלתי נשלט של איבר פנוי כלשהו בגופי.

ואם זה נשמע לכם מבטיח, חכו שתחזו בפלא בהופעה חיה... המסיבה הטובה בעיר, נקודה!

ואיך אפשר שלא כשסוללת הנגנים המוכשרת  (שרובם השתתפו בהקלטת אלבום הבכורה של ההרכב)  שולטת ללא עוררין ברזי משנתו של אבי האפרו-ביט פלה קותי, בגרוב של בוטסי קולינס ומקצביו של טיטו פואנטה פינת רח' הוואנה.

כל זאת ועוד לא הזכרתי את השמחה הברזילאית המתפרצת ואנרגיית הבטוקדה חסרת המעצורים.

עידן הוא מוסיקאי, מפיק ויוצר מוכשר אשר ניגן, הקליט עם טובי מוסיקאי ארצנו (בינהם: קרולינה, קותימאן אורקסטרה, פרוייקט מטבוחה, הדג נחש, אניקוקו, קונג פו מאסטרס ונגמרו לי האצבעות מלספור... תנו לו קונגס, בונגוס, דג'מבה, דיג'רידו ומחשב חזק, לכם רק נשאר להניע עידן כבר דאג למפתחות.

  האלבום מושפע ומאגד המון סגנונונת: אפרו-ביט, פאנק, בטקודה, דאנסהול, ברוקן-ביט, ניו-ג'אז, סול, אלקטרו ועוד

אלבום רבגוני ומרובה סגנונות מחד גיסא ומאידך מקורי, קוהרנטי וזורם כשטביעת האצבע של עידן ותנועת הקצב נוכחת כל הזמן.

עידן הלחין, עיבד והפיק את האלבום כשבכל שיר שותפים מי מחברי "קולקטיב הגרוב" (שם נרדף לתנועת הקצב + חברים מוכרשים נוספים) בין אם לוקחים חלק בכתיבה, בעיבוד, בנגינה פה מוסיפים פראזת כלי נשיפה, שם נותנים עוד איזה ברייק על הטימבלס, הכל נזרק לבלנדר עם מנות גדושות של קצב ותשוקה, ניחוח טרופי ויכולת הפקה ראויה לציון שמיישרת קו עם

מפיקים בינ"ל והרכבים דוגמת:  

Masters at Work, Da lata, Bugz in the Attic, Fort Knox Five  

כדי.ג'יי אני יכול לומר שאמנים-מפיקים כעידן ק הם נכס (וחלום מוסיקלי רטוב), בעל ידע ועבר מוסיקלי עשיר ומגוון, כשרון ויכולות אולפן מדהימות! יש לא מעט שירים שאני יכול לקחת אותם מהאלבום, כפי שהם לשים אותם ברגע נתון ברחבה והקהל יגנב, יבקש עוד וישאל מי זה?

אז הנה, קבלו את

IDAN K & THE MOVEMENT  OF RYTHEM – COSMIC LOVE FOUNDATION

הקצב והגרוב בוערים בעצמות החבורה הזו וכשפוגשים את זה בין אם זה בסלון ביתכם ובין אם ברחבה כשחברי תנועת הקצב על המושכות (כדאי לכם החברה' יודעים מה הם עושים)

אל תאבקו, שחררו את הגוף, תנו לקצב להשתלט, החיוך כבר יעלה, זה בדוק! :-)

 

ניתן לרכוש פיזית האלבום בת"א: דיסק סנטר, האוזן ה-3 וקרמבו

בקרוב יהיה ניתן לרכוש את האלבום אונליין כקובץ דיגטלי

לדף הבית של עידן ק ותנועת הקצב

עמרי שריר DJ Bush Beats

 

 


strip


BUSI MHLONGO
URBAN ZULU

אלבום: URBAN ZULU

יוצר :  BUSI MHLONGO

לייבל: M.E.L.T 2000

שנת הוצאה: 2005

לא כל יום נקרה בדרכנו אוצר מוסיקלי אמיתי, כזה שגורם לנו לשאול "איך לא ידענו?", כזה שגורם לנו לרצות עוד. כזה בדיוק הוא אלבומה שלMhlongo  Busi "Urban Zulu" . באסי היא זמרת נשמה אדירה עם קול וסגנון שיגרמו לכם להחסיר פעימה. אלבומה הנוכחי נכתב, הולחן ובוצע על ידה ובחסותם המוסיקלית שלThemba האחראי לגרובים המדבקים ולקצב המרומם, ושל Spector  האמון על הגיטרה האקוסטית בעלת החותם הייחודי לסגנון המסקנדה.

המסקנדה הוא סגנון מוסיקלי מסורתי המאפיין את שבט הזולו. עד בואה של באסי לשכונה, סגנון זה היה נחלתם של גברים בלבד. הסגנון מאופיין, כאמור, בפריטה ייחודית על גיטרה אקוסטית, גיטרת 12 מיתרים ובקונצרטינה (כלי נגינה הבנוי על עקרון המפוח בדומה לאקורדיון). את רוב שירי האלבום מלווים כלים מסורתיים דוגמת הקורה והמרימבה, המשולבים עם כלים מערביים בהרמוניה נפלאה של עבר והווה.

Urban Zulu הוא אלבום מדבק, השירה של באסי מלאת תשוקה ושמחת חיים, היא מורדת, היא כועסת, היא אפילו מטיפה. כיאה למוזיקה שבטית המסקנדה מלאה במקצבים פשוטים של מוזיקת טראנס, באסי רוכבת עליהם ומובילה קדימה בקול פרוע ששוטף את השומע לעיתים בשמחה ולעיתים בעצב אבל לעולם לא משאיר מקום לאדישות. 

הנושאים בהם נוגעת באסי באלבומה מגוונים למדי החל מהשכנת שלום בין בני שבטה ואפריקה רווית הצלקות בכלל, ועד שירי אהבה ויחסים בין בני השבט והמשפחה. השירים עצמם פשוטים למדי, לפרקים אפילו נאיביים אך זה לא מפחית לרגע מההנאה ומהקסם של האלבום (במיוחד אם אינכם דוברי זולו רהוטה).

המפיק המוסיקלי Will Mowat  עשה עבודה יפה והוציא תחת ידיו אלבום נקי ומוקפד  ללא התחכמויות אולפן מיותרות, הוא נשאר נאמן למוסיקה ומגיש אותה למאזין בפשטות ובדיוק. ייחודו של Urban Zulu הוא ביכולתו לקחת את המאזין אל הכפר הקטן באפריקה עם בקתות הבוץ והאנשים הפשוטים קשי היום, ובו בזמן מצליח להשאר רלוונטי ועדכני גם לאוזניים המערביות. אזהרה לפני הצריכה: זהו אלבום שעלול לגרום לכם להשטתות, לצאת להרפתקאה, לפתוח חלון באוטו ולשיר עם הרוח, פשוט כיף, שיהיה בהנאה!

עמרי שריר DJ Bush Beats

 

Nights in the Desert by Dj Bushbeats on Mixcloud
לוגו בושביט
רשתות חברתיות: facebook twitter my space
עיצוב ובניית אתרים: www.webmeup.co.il
 
twitter network